Nowa odsłona repozytorium publikacji działającego w ramach Platformy Otwartej Nauki

Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego uruchomiło nową wersję ogólnopolskiego repozytorium publikacji naukowych funkcjonującego dotychczas pod nazwą „Repozytorium Centrum Otwartej Nauki (CeON)".

Odnowiony serwis, działający w ramach Platformy Otwartej Nauki (https://pon.edu.pl/), zmienił nazwę na „Repozytorium Otwartych Publikacji Naukowych OPEN" (https://open.icm.edu.pl/home).

 

Serwis można znaleźć zarówno pod nowym, jak i pod dotychczasowym adresem. Jego regulamin i zasady wykorzystywania nie uległy zmianie, podobnie jak identyfikatory i adresy URL zdeponowanych dotychczas pozycji.

Badacze i badaczki ze wszystkich dziedzin nauki i dyscyplin naukowych mogą bezpłatnie i samodzielnie udostępniać w repozytorium swoje artykuły, książki, materiały konferencyjne, rozdziały z prac zbiorowych, raporty, rozprawy doktorskie i inne teksty naukowe, zwiększając tym samym zasięg ich oddziaływania. Serwis jest również doskonałym miejscem do umieszczania publikacji, których dotyczą wymogi w zakresie otwartego dostępu nakładane na grantobiorców przez instytucje finansujące badania, takie jak Narodowe Centrum Nauki czy Komisja Europejska. Instytucje naukowe mogą gromadzić w repozytorium publikacje swoich pracowników w ramach wyodrębnionych zbiorów.

Repozytorium OPEN ma nową, przyjazną i przystępną szatę graficzną. Zostało wzbogacone o nowe funkcje przeglądania, wyszukiwania i identyfikacji udostępnionych publikacji i ich autorów oraz zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Additional information