University of California w San Francisco wprowadza politykę otwartego dostępu

Senat University of California w San Francisco (UCSF) przegłosował wprowadzenie polityki otwartego dostępu dla bieżących i przyszłych artykułów naukowych w wersji elektronicznej.

"Naszym głównym celem jest to, aby nasze badania były dostępne dla każdego, kto się nimi interesuje, niezależnie od tego, czy jest zwykłym członkiem społeczeństwa, czy też naukowcem, bez ponoszenia wysokich opłat za prenumeratę czasopism." "Decyzja ta jest dużym krokiem naprzód w eliminowaniu barier w badaniach naukowych." "Otwierając obecnie zamknięty system, wprowadzona polityka będzie stymulowała innowacje i odkrycia naukowe oraz umożliwi podatnikom otwarty dostęp do kontroli nad inwestycjami w badania naukowe." powiedział  Dr Richard A. Schneider, przewodniczący Senackiej Komisji Akademickiej ds. Informacji Bibliotecznej i Akademickiej UCSF, który przewodzi inicjatywie na UCSF.

Decyzja senatu UCSF sprawiła, że UCSF jest największą instytucją naukową w Stanach Zjednoczonych, która wprowadziła politykę otwartego dostępu i jednym z pierwszych publicznych uniwersytetów, który przyjął taką politykę.

Więcej informacji tutaj.

Źródło: UCSF

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Additional information