Open Access Week 2016. Open in Action

Ostatni tydzień października już tradycyjnie obchodzony jest jako Open Access Week. Tegoroczne hasło brzmi "Open in Action". Ma zachęcać wszystkich zainteresowanych do podejmowania konkretnych działań zwiększających otwartość w nauce, a także do zachęcania do tego innych. W szczególności wezwanie to skierowane jest do naukowców. Wynika ono z rozpoznania, że zbyt często zaangażowanie w otwartość kończy się na samej dyskusji.

W ramach Tygodnia Otwartej Nauki organizowane są różnorodne wydarzenia poświęcone otwartości w nauce: seminaria, wykłady i webinaria, a także warsztaty. Są one adresowane do różnych grup odbiorców. Często najważniejszymi adresatami są sami naukowcy, ale często organizatorzy starają sie dotrzeć do studentów, wydawców i wszystkich zainteresowanych. Informacje o wydarzeniach z całego świata można znaleźć na stronie prowadzonej przez koalicję SPARC. Z kolei wydarzenia, które są organizowane w Polsce, zostały wymienione w serwisie Uwolnij Naukę.

Jeśli organizują Państwo wydarzenia związane z Open Access Week, prosimy o zgłoszenie tego faktu poprzez wypełnienie formularza. Będzie to pomocne zarówno przy promocji Tygodnia, jak i przy jego podsumowaniu.

 

Open Access Week

Additional information