Otwarty dostęp w programie Horyzont 2020

Zachęcamy do wzięcia udziału w bezpłatnym kursie online poświęconym otwartym mandatom w programie Horyzont 2020. Uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób spełnić wymagania dotyczące otwartego udostępniania recenzowanych publikacji naukowych, które powstały w ramach projektów H2020. Kurs będzie obejmował następujące tematy: kontekst otwartego mandatu w programie H2020, spełnienie wymagań poprzez deponowanie publikacji w repozytorium, raportowanie zdeponowanych i udostępnionych publikacji.

Kurs kierowany jest do naukowców, koordynatorów badań, bibliotekarzy i kierowników repozytoriów, ale może z niego skorzystać każdy, kto chce wiedzieć więcej o otwartym dostępie w programie H2020.

Prowadzony w języku angielskim kurs potrwa od 4 do 8 lutego, a dodatkowo towarzyszyć mu będzie webinarium zaplanowane na 7 lutego o godzinie 12:00. Udział wymaga wcześniejszej rejestracji poprzez formularz dostępny na stronie Foster Open Science, jednego z organizatorów. Kurs powstal we współpracy z organizacją OpenAIRE, której celem jest rozwijanie infrastruktury otwartej nauki oraz prowadzenie działań szkoleniowych i informacyjnych.

Additional information