Zostań chirurgiem otwartych zasobów edukacyjnych

4 marca rozpoczyna się Tydzień Otwartej Edukacji, globalne wydarzenie promujące otwarte zasoby edukacyjne. W ramach polskiej edycji organizowane są kursy online oraz webinaria, z którzy skorzystać mogą wykładowcy, nauczyciele i edukatorzy. 

 4-8 marca - kurs online „Rentgen otwartych zasobów”. Więcej informacji o kursie oraz formularz rejestracyjny znaleźć można na stronie Koalicji Otwartej Edukacji.

5 marca, godz. 20:00 - webinarium „Anatomia otwartości - prawo autorskie i licencje”

7 marca, godz. 20:00 - webinarium „Otwarte Zasoby pod mikroskopem. Jak skutecznie szukać zasobów i z nich korzystać”

Formularze rejestracyjne na webinaria również dostępne są na stronie Koalicji Otwartej Edukacji.

Więcej informacji o wydarzeniach

4-8 marca - kurs online „Rentgen otwartych zasobów”

Kurs przygotowany został z myślą o nauczycielach akademickich (część prowadzona przez Centrum e-Learningu Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie) oraz nauczycielach szkolnych (część prowadzona przez Centrum Cyfrowe oraz Fundację Szkoła z Klasą). Więcej informacji o kursie oraz formularz rejestracyjny znaleźć można na stronie Koalicji Otwartej Edukacji.

5 marca, godz. 20:00 - webinarium „Anatomia otwartości - prawo autorskie i licencje”

Webinarium poprowadzą Kamil Śliwowski (otwartezasoby.pl), Aleksandra Saczuk (Fundacja Szkoła z klasą), uczestnicy dowiedzą się jak zbudowane są licencje Creative Commons i jak można korzystać z otwartych zasobów w kontekście prawa autorskiego.

7 marca, godz. 20:00 - webinarium Otwarte Zasoby pod mikroskopem. Jak skutecznie szukać zasobów i z nich korzystać”

Webinarium poprowadzą Aleksandra Czetwertyńska (Centrum Cyfrowe), Katarzyna Górkiewicz (Fundacja Nowoczesna Polska), Paulina Szczucińska (OpenStax Polska, Fundacja Katalyst Education). 

Formularze rejestracyjne na webinaria również dostępne są na stronie Koalicji Otwartej Edukacji.

Additional information