Tydzień Otwartego Dostępu 2019

21 października rozpoczyna się Tydzień Otwartego Dostępu, w tym roku organizowany pod hasłem „Otwartość dla kogo? Powszechny dostęp do wiedzy” („Open for Whom? Equity in Open Knowledge”).

 

„Czyje interesy traktowane są jako priorytetowe w podejmowanych przez nas działaniach i wspieranych platformach? Czyje głosy są wykluczone? Czy grupy niedostatecznie reprezentowane od początku włączane są we wspólne działania jako pełnoprawni partnerzy? Czy wspieramy nie tylko otwarty dostęp, ale także powszechne uczestnictwo w komunikacji naukowej?” - to pytania sformułowane przez Nicka Shockeya z koalicji SPARC (Scholarly Publishing and Academic Resources Coalition), organizatora międzynarodowego Tygodnia Otwartego Dostępu.

Wydarzenie ma charakter globalny i społecznościowy - każdy może włączyć się w obchody, organizując spotkanie, seminarium, warsztaty czy webinar.

Polską edycję koordynują wspólnie Koalicja Otwartej Edukacji oraz Stowarzyszenie EBIB i Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Aktualne informacje na temat wydarzeń znaleźć można na stronie Uwolnij Naukę oraz na profilu Tydzień Open Access na Facebooku.

Additional information