CopyCamp 2019

4 grudnia 2019 r. odbędzie się Copy Camp, konferencja na temat prawa autorskiego organizowana przez Fundację Nowoczesna Polska. Tegoroczna edycja poświęcona będzie domenie publicznej rozumianej jako miejsce spotkań i współpracy wokół wspólnego dziedzictwa kulturowego. „Domena publiczna jest szczególnie ważna dla twórców czerpiących inspiracje oraz gotowe materiały do swojej twórczości. Wspólne dziedzictwo to także wspólny kod kulturowy, dzięki któremu komunikujemy się i rozumiemy się nawzajem. Zatem, na podstawie konkretnych przykładów poszukamy odpowiedzi na pytania o to, jak zachować domenę, jak ją rozwijać, jak z niej czerpać we współpracy z innymi i z poszanowaniem ich potrzeb" - piszą organizatorzy.

 

 

W konferencji wezmą udział prelegenci z różnych dziedzin: kultury, sztuki, edukacji oraz prawa. W ramach wydarzenia odbędzie się również warsztat "Autor: projektant / prawo autorskie dla projektantów", podczas którego dr Krzysztof Siewicz omówi praktyczne aspekty prawa autorskiego istotne w pracy projektantów.

W tym roku konferencja CopyCamp jest częścią imprezy Wolne Lektury Fest organizowanej pod hasłem #ŁączymySiłyDlaKultury. Udział w konferencji jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja poprzez formularz dostępny na stronie Wolne Lektury.

Additional information