Webinaria OpenAIRE na temat prawnych aspektów wykorzystania wrażliwych danych osobowych

OpenAIRE organizuje dwa webinaria poświęcone prawnym aspektom wykorzystania wrażliwych danych osobowych w badaniach naukowych. Pierwsze spotkanie (29 kwietnia, godz. 14:00) kierowane jest do badaczy, drugie (4 maja, godz. 14:00) - do pracowników działów zajmujących się wsparciem naukowców w realizacji projektów.

Podczas webinariów eksperci omówią m.in. rekomendacje w zakresie ponownego wykorzystania danych badawczych oraz najważniejsze zasady rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) i dyrektywy w sprawie ponownego wykorzystywania informacji sektora publicznego (PSI). Biorąc pod uwagę obecny kryzys wywołany pandemią koronawirusa, praktyczne przykłady będą się koncentrować na badaniach biomedycznych, ale webinaria są odpowiednie dla naukowców ze wszystkich dziedzin (w tym nauk społecznych i humanistycznych).

Podczas webinariów przewidziany będzie czas na zadawanie pytań, które zgłaszać można już na etapie rejestracji. Udział w webinariach jest bezpłatny, wymaga jedynie wcześniejszej rejestracji. Więcej informacji na stronie OpenAIRE.

Additional information