EOSC-hub Week 2020

W dniach 18-20 maja odbędzie się EOSC-hub Week 2020. Wydarzenie organizowane jest w formie konferencji online i zgromadzi przedstawicieli organizacji zaangażowanych w rozwijanie European Open Science Cloud.

Europejska infrastruktura naukowa tworzona jest przy wsparciu Komisji Europejskiej i ma zwiększyć skuteczność i efektywność badań oraz umożliwić badaczom z różnych dyscyplin i krajów korzystanie z bezpiecznej infrastruktury służącej do przechowywania, udostępniania i ponownego wykorzystywania danych. 

Pierwszego dnia zaplanowane są konsultacje, które dotyczyć będą strategicznych badań i innowacji, zasad uczestnictwa, rozwoju i zarządzania EOSC, a także praktycznych kwestii związanych z wdrażaniem zasad FAIR, stosowaniem trwałych identyfikatorów czy rozwijaniem praktycznych umiejetności. W ramach wydarzenia odbędzie się także warsztat na temat polityk otwartości oraz możliwości ujednolicenia wdrażanych rozwiązań w związku z rozwojem EOSC. 

Konferencja organizowana jest w ramach EOSC-hub (Integrating and managing services for the European Open Science Cloud), jednego z projektów powiązanych z EOSC, którego celem jest m.in. uruchomienie produkcyjnej infrastruktury i integracja różnych serwisów.

Pełny program wydarzenia wraz z formularzem rejestracyjnym dostępny jest na stronie wydarzenia. Udział w EOSC-hub Week 2020 jest bezpłatny, wymaga jedynie wcześniejszej rejestracji.

Additional information