CESSDA Data Day 2021

18 marca 2021 r. odbędzie się CESSDA Data Day 2021, wydarzenie poświęcone możliwościom i wyzwaniom związanym z gromadzeniem danych społecznych i prowadzeniem archiwów danych społecznych w Polsce. 

 

 

Wydarzenie rozpocznie się od porannej sesji, w ramach której zaplanowane są prezentacje na temat konsorcjum CESSDA i korzyści płynących z członkostwa w konsorcjum (Ron Dekker), Polskiego Archiwum Danych Społecznych (Marcin Zieliński), Archiwum Danych Jakościowych (Piotr Filipkowski) oraz nowej infrastruktury służącej do udostępniania danych społecznych (Jakub Szprot).

Po krótkiej przerwie odbędzie się panel dyskusyjny na temat danych badawczych z zakresu nauk społecznych oraz różnych aspektów udostępniania danych istotnych z perspektywy instytucji oraz badaczy.

W ramach sesji popołudniowej zaplanowane zostało szkolenie z zarządzania danymi badawczymi w naukach społecznych, które poprowadzą pracownicy Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW, Instytutu Studiów Społecznych UW oraz Instytutu Filozofii i Socjologii PAN. Szkolenie prowadzone będzie w języku polskim.

Program wraz z formularzem rejestracyjnym dostępny jest na stronie wydarzenia.

Additional information