Biblioteka Nauki - konferencja inauguracyjna

15 czerwca 2021 r. odbędzie się konferencja „Biblioteka Nauki. Rozwój infrastruktury i zasobów Otwartej Nauki" organizowana z okazji premiery nowej odsłony serwisu Biblioteka Nauki – największej polskiej platformy otwartych treści naukowych. 

W konferencji udział wezmą przedstawiciele europejskich oraz krajowych instytucji odpowiedzialnych za rozwój nauki, a także przedstawiciele innych platform otwartych czasopism naukowych z całego świata. Program wydarzenia obejmuje prezentację Biblioteki Nauki, wykład na temat polityki otwartości Komisji Europejskiej, a także dwa panele dyskusyjne - na temat otwartego dostępu w Polsce oraz światowych platform otwartych czasopism. Wydarzenie będzie okazją do rozmowy o potrzebach i oczekiwaniach wydawców oraz redakcji związanych z otwartym dostępem, w szczególności na tle europejskiej i polskiej polityki naukowej, a także do międzynarodowej wymiany doświadczeń w zakresie otwartego dostępu do czasopism naukowych.

Program konferencji oraz informacje organizacyjne znajdują się na stronie wydarzenia. Konferencja organizowana jest w ramach projektu Platforma Polskich Publikacji Naukowych. Organizatorem jest Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego oraz działająca w ramach ICM Platforma Otwartej Nauki.

Additional information