Tydzień Otwartego Dostępu 2021

W dniach 25-31 października 2021 odbędzie się Tydzień Otwartego Dostępu, który w tym roku organizowany jest pod hasłem: "It Matters How We Open Knowledge: Building Structural Equity".

 

 

Zaproponowany temat jest powiązany z rekomendacjami UNESCO, które stanowią przełomowy krok w kierunku ustanowienia globalnych celów, podstaw i standardów otwartej nauki. Zgodnie z wytycznymi UNESCO otwarta nauka powinna uwzględniać różnorodność wiedzy, praktyk, metod, języków, tematów i wyników badań, odpowiadając na potrzeby całej społeczności naukowej, jak i osób i instytucji spoza akademii. Tegoroczny temat będzie okazją do dyskusji na temat otwartości jako narzędzia do budowania bardziej sprawiedliwych systemów wymiany wiedzy. 

Tydzień Otwartego Dostępu jest wydarzeniem o charakterze globalnym i społecznościowym - każdy może włączyć się w obchody, organizując spotkanie, seminarium, warsztaty czy webinarium. Więcej informacji wraz z materiałami graficznymi promującymi Tydzień Otwartego Dostępu, znaleźć można na stronie inicjatywy.

Additional information