International Data Week

W dniach 20-23 czerwca 2022 r. w Seulu odbędzie się International Data Week, konferencja poświęcona danym badawczym, podczas której spotkają się naukowcy, przedsiębiorcy, decydenci i specjaliści w zakresie danych badawczych. Wydarzenie organizowane jest pod hasłem przewodnim „Data to Improve our World” i ma na celu wymianę doświadczeń związanych z gromadzeniem, udostępnianiem i wykorzystywaniem danych w badaniach naukowych i innowacjach.

 

Organizatorzy zauważają, że dane stały się ważnym zasobem, który napędza naukę i technologię oraz prowadzi do nowych odkryć, innowacji i rozwoju ekonomicznego: „Jesteśmy zdolni do wytwarzania i analizowania ogromnych ilości danych: w zasadzie wszystko w zamieszkanym przez nas wszechświecie może być zaprezentowane w postaci danych. W rezultacie, coraz bardziej skupiamy się na danych: rozwoju nauki o danych, infrastruktur i baz danych oraz istotnych dyskusjach na temat sposobu zarządzania danymi”.

Wydarzenie organizowane jest przez Committee on Data (CODATA), World Data System (WDS), International Science Council (ISC) oraz Research Data Alliance (RDA).

Więcej informacji znaleźć można na stronie konferencji.

Additional information