3. edycja Open Science Train the Trainer Bootcamp

W dniach 22-26 maja 2023 odbędzie się kurs skierowany do bibliotekarzy, stewardów danych i osób wspierających badania oraz planujących prowadzenie szkoleń dotyczących otwartej nauki.

 

Celem inicjatywy jest upowszechnianie i pogłębianie wiedzy na temat otwartej nauki, doskonalenie umiejętności skutecznego komunikowania wymogów i dobrych praktyk w tym zakresie, zapoznanie uczestników z przydatnymi narzędziami i oprogramowaniem służącym do udostępniania rezultatów badań, kształcenie kompetencji do radzenia sobie z trudnymi zagadnieniami oraz rozwijanie społeczności trenerów. Pięciodniowe szkolenie odbędzie się online w formie łączącej interaktywne spotkania i warsztaty z indywidualnymi zadaniami.

Poziom szkolenia określony został na średniozaawansowany. Uczestnicy powinni mieć podstawową wiedzę na temat otwartej nauki, w tym na temat otwartego publikowania oraz zarządzania danymi badawczymi. Zgłoszenia przyjmowane są do 2 kwietnia. Więcej informacji na temat kursu znaleźć można na stronie OpenAIRE

Additional information